registrace přihlášení newsletter

Blog

Jsme PageFive!

Naší vášní jsou knihy, časopisy, umění, design a především originální autorská
tvorba na papíře. Jsme kamenné i online knihkupectví, vydavatelství
a Riso tiskařská dílna se základnou v Praze na Letné.

Epos 257 / Retroreflexe

06/04/17

Posted by
Jedna z nejvýraznějších figur českého street-artu, Epos 257, vystavuje svoji aktuální tvorbu v Národní galerii v Praze. V prostoru Korza ve Veletržním paláci představuje svůj nejnovější projekt.

Rozhovor: Take Take Take

09/10/16

Posted by
take take take

Cestovatelský blog: #blackseawhitefabia

18/07/16

Posted by
O výletě fotografky Báry, Ilony a Jakuba do východní Evropy tam, kde se komunistické smýšlení zakouslo do měst, krajiny a mysli lidí ještě důsledněji než u nás. Přes Bukurešť k Černému moři a do Bulharska podívat se na jedny z nejpošahanějších pomníků, které lze na tomto světě potkat.

Přinést estetiku instalatérovi

08/06/16

Posted by
Krásná kniha. Krásné portfolio. Papír bělejší než kdy jindy a čáry tištěné tak ostře, že se pořežete. Je pro mě neuvěřitelné, kolik soustředěné práce se zde prezentuje. Neumím si v českém prostředí představit podobný projekt dnes. Visual Design in Action je souborem jednotlivých „case studies“, souborem pravidel a tezí, vše v přímé souvislosti s prezentovanými projekty. Učebnice? Kéž by.

Oáza ostravské hudební scény

27/05/16

Posted by
V ateliéru Text Forma Funkce na fakultě umění Ostravské univerzity vznikla kniha o současné hudební scéně spjaté s tamním regionem. Kniha má název Oáza a je složená z rozhovorů s dvaceti kapelami (mj. Lo/ve, Planety, Leto, Schwarzprior, I Love 69 Popgeju atd.).

Rozhovor: Jan Šrámek alias VJ Kolouch o Glosáři

27/04/16

Posted by
Jan Šrámek je možná známější pod svým uměleckým jménem VJ Kolouch. Vizuální umělec původem z Prahy avšak usídlený v Brně stojí za ilustracemi nové knihy Stručný glosář letenský. Přečtěte si rozhovor o tom, jak ilustrace vznikaly a o jeho aktuální tvorbě a zdá něco společného s exilovým premiérem Šrámkem.

Rozhovor: Letenská parta tl;dr

27/04/16

Posted by
Autoři Stručného glosáře letenského moc rozhovorů nedávají, ale pro nás udělali výjimku.
Kdo jste? Definujete se svou prací, večírky, přáteli, vymazleným bytem, ranní kávou, ambicemi, funkční rodinou? Nebo sny o telekinezi, o lásce, která nikdy neskončí, o řízení letadla, o cestě do vesmíru? A co když můžete všechno? Co když váš vnitřní a vnější svět nejsou dva, ale je to ten samý?

Divoký sny Jiřího Černického

23/03/16

Posted by
Jiří Černický připravil pro Galerii Rudolfinum specifický projekt, vycházející z cyklu víc než padesáti kreseb a čítající stejný počet objektů a instalací, z nichž více než polovina vznikla přímo pro výstavu. Skrze představy projektující se ve vystavených instalacích může Jiří Černický působit také jako šílený vědec, který ale svou touhou po vědění a urputnou snahou o zlepšení světa inteligentně upozorňuje na alarmující otázky dneška, na důležité

Juliána Chomová: rozhovor a pozvánka na vernisáž

22/03/16

Posted by
Tato slovenská vycházející hvězda ilustrace žijící v Praze nás baví už nějaký ten pátek. Je perfekcionistka, dříč a svou tvorbu posouvá stále zajímavějším směrem.
Martin Hejl ze studia Kolmo.eu dnes převezme v Lipsku na významném knižním veletrhu Stiftung Buchkunst ocenění za druhou nejkrásnější knihu světa .
Na instalaci poněkud neobratně nazvanou Rétorika času v novém pojetí jsem narazila úplnou náhodou.

Cabin Porn: Lidé od Bobřího potoka (+SOUTĚŽ)

11/03/16

Posted by
Věděli jste, že za fenoménem Cabin Porn stojí celá komunita lidí od "Bobřího potoka"? Přečtěte si jejich příběh a vyhrajte svůj výtisk v soutěži.

KIX: Rozhovor s Davidem Böhmem

07/03/16

Posted by
O posledním KIXu pod vedením zakládající redakce

Přihlaste se do soutěže Mladý obal

07/03/16

Posted by
Czech Design pořádá 21. ročník mezinárodní soutěže obalového designu Mladý obal

KIX #8 pokřtíme v PageFive

27/02/16

Posted by
Ve čtvrtek 3. března vychází nový KIX, přijďte si pro svůj výtisk na křest do PageFive.

Rozhovor s ilustrátorem Davidem Černým

14/02/16

Posted by
Rozhovor s Davidem Černým, který ozdobil naši čelní roletu, prodává u nás své tisky a hodně nás baví, hlavně svou odhodlaností, citem pro přírodu a technikami, které používá. Kluk, který se během povídání vlastně neustále usmívá. Má v sobě velkou dávku dětské hravosti, jež ho nutí se při povídaní neustále vrtět a myslet na to, co bude tvořit po našem odchodu. Ve svých kresbách si hraje s nadsázkou a ironií. Jeho hlavním tématem je příroda...

Vítejte v PageFive online!

28/01/16

Posted by
Vítáme Vás na novém webu s online knihkupectvím PageFive. Online prodej zatím běží ve zkušebním provozu, proto Vás prosíme o shovívavost při prvních objednávkách - pokud narazíte na nějakou chybu či nejasnost, dejte nám prosím vědět. Děkujeme za pochopení a za spolupráci. Pokud se vám nový web líbí, budeme rádi, za jeho sdílení. Autorem grafického zpracování stránek je Přemysl Zajíček, za vývojem webu stojí Filip Brynda. Děkujeme za Vaš

Zápisníky od Aya Kato

28/01/16

Posted by
Designérka Andrea Katonová vytvořila sérii hravých zápisníků

Rolety v novém kabátě

11/12/15

Posted by
O adventu jsme se rozhodli nadělit letenským kolemjdoucím malý dárek. Oslovili jsme spřízněné umělce a nechali je kreativně zpracovat naše venkovní rolety. Dnes PageFive krášlí svoje okolí, i když má zavřeno. Autory peaců jsou tři Davidové - David Krňanský, David Dolenský a David Černý - všichni mají své kořeny v graffiti a nedělalo by jim tedy problém pomalovat klidně celý dům i s projíždějící tramvají...

5News profil / David Krňanský

16/07/15

Posted by
5News/ profil umělce / plakát / David Krňanský *1987

The Gentlewoman

16/07/15

Posted by
S časopisem The Gentlewoman jsem se poprvé setkala před dvěma lety – a abych pravdu řekla, nejdříve mne zaujala neuvěřitelně sexy obálka jeho sourozence – časopisu Fantastic Man. Usmívající se Spike Jonze na obálce...

100 let švýcarského grafického designu

16/07/15

Posted by
Recenze knihy 100 let švýcarského grafického designu od Adama Uchytila pro 5NEWS

Apartamento

16/07/15

Posted by
Apartamento - recenze časopisu od Adama Uchytila pro 5NEWS

Cyan z nebe

09/07/15

Posted by
Cyan z nebe / Básně o grafickém designu / Matěj Moravec

Ilona Polanski *1986

09/07/15

Posted by
Profil umělce do 5News

Bricolage truth

09/07/15

Posted by
Recenze časopisu Bricolage truth pro 5News

Original Man

07/07/15

Posted by
Recenze knihy Original Man pro 5News