registrace přihlášení newsletter

Double Journey - HORA

Sítotisk
ilustrace
50 x 50 cm
Autor: Maria Makeeva

Cena: 400,00 Kč

Cyklus grafik vznikl jako součást společného projektu s Dariou Makeevou, jehož středobodem je postava putujícího mytologického hrdiny. Daria vytvořila "jeho" outfit (prošívaná vesta a suknice), jež v sobě mísí prvky brnění, asketického mnišského roucha a outdoorového oblečení. Grafiky jsou zobrazením určitých ctností a klíčových vzpomínek, jež jsou něj důležité. Zde je taky krátké oficiální povídání k výstavě:
"Srdcem společného projektu, v němž se potkává ilustrace s oděvem, je postava bezejmenného mytologického hrdiny, jež se vydává na cestu, aby poznal svět i sám sebe. Oděv ho chrání před chladem, s nímž se muže na této cestě setkat a ilustrace jsou připominkou toho, co by neměl během své pouti zapomenout. Hrdina putuje skrze proměnlivou krajinu svého příběhu a rozmlouvá se svými city. Setkává se se svou vášni, diskutuje se svými obavami, nechává své naděje volně plynout po svém boku a své sny nechává zazářit před sebou jako slunce. Dýchá z plných plic - vzduchem této krajiny je svoboda."

HORA
Pohled na vrchol hory, jež protíná neklidnou hladinu mračen, ozářených vycházejícím sluncem. Grafika odkazuje k těm vzácným momentům, výjmečným a nezapomenutelným, kdy jeden pohled dokáže za krátkou chvíly zanechat v paměti nesmazatelnou stopu.