Město naruby

Vágní terén, vnitřní periferie a místa mezi místy.

695,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Město nejsou jen stavby, ulice, náměstí, infrastruktura, zeleň a parky - tedy místa s jasnou funkcí -, ale i tisíce míst mezi nimi, která zdánlivě „k ničemu nejsou". Některá z nich míjíme bez povšimnutí, jiná nám svým křovím, plevely a odpadky trochu nahánějí strach, další pokládáme za přírodu. Místa mezi místy - odvrácená strana města, vágní terén, o jehož životě toho moc nevíme...

Jak takto místa v historii vznikala, jak vznikají dnes a proč je jich v našich městech v současné době tolik? Jaký mají urbanistický, ekologický i sociální život? K čemu nás vybízí jejich  svérázná estetika? Mají v dnešním městě vůbec své místo? Mají v dnešním městě vůbec své místo? Tato kniha nahlíží naše postsocialistická, postindustriální a globalizovaná města z pohledu naruby.

Autorský kolektiv tvoří: Radan Haluzík (editor), Petr Pokorný, David Storch, Petr Meduna, Michal Ajvaz, Karolína Pauknerová, Kristýna Bušková, Cyril Říha, Jiří Sádlo, Lucie Juříčková, Petr Gibas, Adéla Pokorná, Radoslava Schmelzová, Epos 257, Petra Lacinová, Jan Albert Šturma, Štěpán Špoula a Martin Veselý.

Grafická úprava, obálka a sazba Tereza Hejmová

Cover photo Petr Pokorný

Parametry

Datum vydání
2020
ISBN
978-80-200-3041-2
Jazyk
česky
Počet stránek
400
Vazba
flexi
Velikost
21 × 26,5 cm
Nakladatel
Academia